BRP4016P-30
- Manufacturer Part Number:
- BRP4016P-30
- Manufacturer/Brand:
- International Components Corp.
- Part of Description:
- BUZZER PIEZO 9V 39MM TH
- Manufacturer :
- Product Category :
- Alarms, Buzzers, and Sirens
- Approval Agency :
- Current - Supply :
- Driver Circuitry :
- Transducer, Externally Driven
- Duration :
- Frequency :
- 3kHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.630" (16.00mm)
- Ingress Protection :
- Input Type :
- Peak-Peak Signal
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Mode :
- Single Tone
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 60°C
- Port Location :
- Top
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 1.535" Dia (39.00mm)
- Sound Pressure Level (SPL) :
- 95dB @ 9V, 30cm
- Technology :
- Piezo (with Feedback)
- Termination :
- PC Pins
- Voltage - Rated :
- 9 V
- Voltage Range :
- 1 ~ 30V