QAE100-48S15
- Manufacturer Part Number:
- QAE100-48S15
- Part of Description:
- DC DC CONVERTER 15V 105W
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Current - Output (Max) :
- 7A
- Efficiency :
- 91%
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 105 W
- Size / Dimension :
- 2.28" L x 1.45" W x 0.50" H (57.9mm x 36.8mm x 12.7mm)
- Voltage - Input (Max) :
- 75V
- Voltage - Input (Min) :
- 33V
- Voltage - Isolation :
- 2.25 kV
- Voltage - Output 1 :
- 15V