TPSM53604RDAR
- Manufacturer Part Number:
- TPSM53604RDAR
- Manufacturer/Brand:
- FRESH DIGIT
- Part of Description:
- Non-Isolated PoL Module
- Manufacturer :
- FRESH DIGIT
- Product Category :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Control Features :
- Enable, Active High
- Current - Output (Max) :
- 4A
- Efficiency :
- 91%
- Features :
- Adjustable Output, Remote On/Off
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 15-PowerBQFN Module
- Power (Watts) :
- 28 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 0.20" L x 0.22" W x 0.01" H (5.0mm x 5.5mm x 0.4mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- 15-B3QFN (5x5.5)
- Type :
- Non-Isolated PoL Module
- Voltage - Input (Max) :
- 36V
- Voltage - Input (Min) :
- 3.8V
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output 1 :
- 1 ~ 7V