1C24-N30-M-H
Manufacturer Part Number:
1C24-N30-M-H
Manufacturer/Brand:
Advanced Energy
Part of Description:
C-SERIES DC TO HVDC CONVERTER, S
Manufacturer :
Advanced Energy
Product Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cURus
Control Features :
Enable, Active High
Current - Output (Max) :
30mA
Efficiency :
Features :
Heat Sink
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 65°C
Package / Case :
11-DIP Module
Power (Watts) :
30 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
3.70" L x 1.50" W x 1.26" H (94.0mm x 38.1mm x 32.1mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
High Voltage - Non-Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
30V
Voltage - Input (Min) :
23V