AI-4219-P-C28-R
- Manufacturer Part Number:
- AI-4219-P-C28-R
- Part of Description:
- BUZZER PIEZO 12V 42.5MM PNL MNT
- Approval Agency :
- cUL, UL
- Current - Supply :
- 8mA
- Frequency :
- 1.9kHz
- Height - Seated (Max) :
- 1.299" (33.00mm)
- Ingress Protection :
- Input Type :
- DC
- Operating Mode :
- Single Tone
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 85°C
- Port Location :
- Top
- Size / Dimension :
- 1.673" Dia (42.50mm)
- Sound Pressure Level (SPL) :
- 81dB @ 12V, 10cm
- Termination :
- Screw Terminal, Quick Connect Tab - 0.256" (6.50mm)
- Voltage - Rated :
- 12 V
- Voltage Range :
- 6 ~ 28V