URA2415ZP-10WR3
- Manufacturer Part Number:
- URA2415ZP-10WR3
- Manufacturer/Brand:
- Mornsun America, LLC
- Part of Description:
- DC DC CONVERTER +/-15V 10W
- Manufacturer :
- Mornsun America, LLC
- Product Category :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CE, UKCA
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 333mA, 333mA
- Efficiency :
- 87%
- Features :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (With Derating)
- Package / Case :
- 24-DIP Module, 9 Leads
- Power (Watts) :
- 10 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 1.26" L x 0.79" W x 0.43" H (32.0mm x 20.0mm x 10.8mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 36V
- Voltage - Input (Min) :
- 9V
- Voltage - Isolation :
- 1.5 kV
- Voltage - Output 1 :
- 15V