PYB15-Q24-D12
- Manufacturer Part Number:
- PYB15-Q24-D12
- Manufacturer/Brand:
- CUI Inc.
- Part of Description:
- DC DC CONVERTER +/-12V 15W
- Manufacturer :
- CUI Inc.
- Product Category :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- EN
- Control Features :
- Enable, Active High
- Current - Output (Max) :
- 625mA, 625mA
- Efficiency :
- 88%
- Features :
- OCP, OVP, SCP, UVLO
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 6-DIP Module
- Power (Watts) :
- 15 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 2.00" L x 1.00" W x 0.47" H (50.8mm x 25.4mm x 11.8mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 36V
- Voltage - Input (Min) :
- 9V
- Voltage - Isolation :
- 1.5 kV
- Voltage - Output 1 :
- 12V