PYB10-Q48-S3
- Manufacturer Part Number:
- PYB10-Q48-S3
- Part of Description:
- DC DC CONVERTER 3.3V 10W
- Product Category :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 2.4A
- Efficiency :
- 79%
- Features :
- OVP, SCP
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 6-DIP Module, 5 Leads
- Power (Watts) :
- 10 W
- Product Status :
- Last Time Buy
- Size / Dimension :
- 2.00" L x 1.00" W x 0.47" H (50.8mm x 25.4mm x 11.8mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 75V
- Voltage - Input (Min) :
- 18V
- Voltage - Isolation :
- 1.5 kV
- Voltage - Output 1 :
- 3.3V