VHV12-2.0K1000P
- Manufacturer Part Number:
- VHV12-2.0K1000P
- Manufacturer/Brand:
- Kaga Electronics USA
- Part of Description:
- DC DC CONVERTER 2000V 2W
- Manufacturer :
- Kaga Electronics USA
- Product Category :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Control Features :
- Enable, Active High
- Current - Output (Max) :
- 1mA
- Efficiency :
- Features :
- Remote On/Off, OCP
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 60°C
- Package / Case :
- 7-SIP Module
- Power (Watts) :
- 2 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 4.33" L x 0.47" W x 0.78" H (110.0mm x 12.0mm x 19.8mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- High Voltage - Non-Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 16.5V
- Voltage - Input (Min) :
- 10.8V
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output 1 :
- 2000V