BUD12-12W042
- Manufacturer Part Number:
- BUD12-12W042
- Manufacturer/Brand:
- Bellnix Co., Ltd.
- Part of Description:
- DC DC CONVERTER +/-12V 1.8W
- Manufacturer :
- Bellnix Co., Ltd.
- Product Category :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- Efficiency :
- 87.5%
- Features :
- Adjustable Output, Remote On/Off
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 6-SMD Module
- Power (Watts) :
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 0.43" L x 0.39" W x 0.24" H (11.0mm x 10.0mm x 6.0mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Non-Isolated PoL Module
- Voltage - Input (Max) :
- 18V
- Voltage - Input (Min) :
- 3V
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output 1 :
- 12V