ABR300-48S
- Manufacturer Part Number:
- ABR300-48S
- Part of Description:
- AC/DC CONVERTER 48V 300W
- Current - Output (Max) :
- 6.25A
- Efficiency :
- 91%
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 100°C
- Power (Watts) :
- 300 W
- Size / Dimension :
- 4.61" L x 2.42" W x 0.52" H (117.2mm x 61.4mm x 13.2mm)
- Voltage - Input :
- 90 ~ 264 VAC
- Voltage - Output 1 :
- 48V