AC220D05DC-30W
- Manufacturer Part Number:
- AC220D05DC-30W
- Manufacturer/Brand:
- HenLv Power
- Part of Description:
- AC DC CONVERTER +5V/-5V 30W
- Manufacturer :
- HenLv Power
- Product Category :
- AC DC Converters
- Applications :
- Approval Agency :
- Current - Output (Max) :
- 3A
- Efficiency :
- 77%
- Features :
- Mounting Type :
- Number of Outputs :
- Operating Temperature :
- Package / Case :
- Power (Watts) :
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 2.83" L x 1.97" W x 0.98" H (72.0mm x 50.0mm x 25.0mm)
- Standard Number :
- Type :
- Voltage - Input :
- 85 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC
- Voltage - Output 1 :
- 5V