PAAM150-14
- Manufacturer Part Number:
- PAAM150-14
- Part of Description:
- AC/DC CONVERTER 24V 150W
- Current - Output (Max) :
- 6.25A
- Efficiency :
- 93.5%
- Features :
- Adjustable Output, PFC, Universal Input
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 70°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 150 W
- Size / Dimension :
- 4.29" L x 2.30" W x 1.38" H (109.0mm x 58.5mm x 35.0mm)
- Voltage - Input :
- 90 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
- Voltage - Output 1 :
- 24V