BP5047A24
- Manufacturer Part Number:
- BP5047A24
- Manufacturer/Brand:
- Kionix Inc.
- Part of Description:
- AC/DC CONVERTER 24V 4W
- Manufacturer :
- Kionix Inc.
- Product Category :
- AC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Current - Output (Max) :
- 150mA
- Efficiency :
- 78%
- Features :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 80°C (With Derating)
- Package / Case :
- 12-SIP Module, 6 Leads
- Power (Watts) :
- 4 W
- Product Status :
- Not For New Designs
- Size / Dimension :
- 1.36" L x 0.36" W x 0.75" H (34.5mm x 9.2mm x 19.1mm)
- Standard Number :
- Type :
- Enclosed
- Voltage - Input :
- 176 ~ 253 VAC
- Voltage - Output 1 :
- 24V