AME15-24DCJZ
Manufacturer Part Number:
AME15-24DCJZ
Part of Description:
AC/DC CONVERTER +/-24V 15W
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cURus
Current - Output (Max) :
310mA, 310mA
Efficiency :
83%
Features :
Universal Input
Number of Outputs :
2
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C (With Derating)
Package / Case :
7-DIP Module, 5 Leads
Power (Watts) :
15 W
Size / Dimension :
2.44" L x 1.77" W x 0.89" H (62.0mm x 45.0mm x 22.5mm)
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1 :
24V