KWS25A-15
- Manufacturer Part Number:
- KWS25A-15
- Manufacturer/Brand:
- TDK-Lambda Americas Inc
- Part of Description:
- AC/DC CONVERTER 15V 25W
- Manufacturer :
- TDK-Lambda Americas Inc
- Product Category :
- AC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CE
- Current - Output (Max) :
- 1.7A
- Efficiency :
- 87%
- Features :
- Universal Input
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 85°C (With Derating)
- Package / Case :
- 4-DIP Module
- Power (Watts) :
- 25 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 2.50" L x 1.00" W x 1.14" H (63.5mm x 25.4mm x 29.0mm)
- Standard Number :
- Type :
- Enclosed
- Voltage - Input :
- 85 ~ 265 VAC, 120 ~ 370 VDC
- Voltage - Output 1 :
- 15V