KWS15A-12
- Manufacturer Part Number:
- KWS15A-12
- Part of Description:
- AC/DC CONVERTER 12V 15W
- Current - Output (Max) :
- 1.3A
- Efficiency :
- 83%
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 85°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 15 W
- Size / Dimension :
- 2.00" L x 1.00" W x 0.94" H (50.8mm x 25.4mm x 24.0mm)
- Voltage - Input :
- 85 ~ 265 VAC, 120 ~ 370 VDC
- Voltage - Output 1 :
- 12V