TUHS25F12
- Manufacturer Part Number:
- TUHS25F12
- Part of Description:
- AC/DC CONVERTER 12V 25W
- Current - Output (Max) :
- 2.1A
- Efficiency :
- 88%
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 25 W
- Size / Dimension :
- 1.42" L x 1.00" W x 0.65" H (36.1mm x 25.4mm x 16.5mm)
- Voltage - Input :
- 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
- Voltage - Output 1 :
- 12V