TUHS15F12
- Manufacturer Part Number:
- TUHS15F12
- Manufacturer/Brand:
- Cosel USA, Inc.
- Part of Description:
- AC/DC CONVERTER 12V 15W
- Manufacturer :
- Cosel USA, Inc.
- Product Category :
- AC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CE, cURus
- Current - Output (Max) :
- 1.25A
- Efficiency :
- 85%
- Features :
- Universal Input
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (With Derating)
- Package / Case :
- 6-DIP Module
- Power (Watts) :
- 15 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 1.30" L x 0.86" W x 0.59" H (33.0mm x 21.8mm x 15.0mm)
- Standard Number :
- Type :
- Enclosed
- Voltage - Input :
- 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
- Voltage - Output 1 :
- 12V