CBM70S480
- Manufacturer Part Number:
- CBM70S480
- Part of Description:
- AC/DC CONVERTER 48V 70W
- Approval Agency :
- CE, cURus, FCC
- Current - Output (Max) :
- 1.46A
- Efficiency :
- 89.5%
- Features :
- Baseplate, Universal Input
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (With Derating)
- Package / Case :
- Half Brick
- Power (Watts) :
- 70 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 2.40" L x 2.28" W x 0.67" H (61.0mm x 57.9mm x 17.0mm)
- Voltage - Input :
- 90 ~ 264 VAC
- Voltage - Output 1 :
- 48V