CFM70S360-P
- Manufacturer Part Number:
- CFM70S360-P
- Part of Description:
- AC/DC CONVERTER 36V 70W
- Current - Output (Max) :
- 1.94A
- Efficiency :
- 90%
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 80°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 70 W
- Size / Dimension :
- 3.00" L x 2.00" W x 1.14" H (76.2mm x 50.8mm x 29.0mm)
- Voltage - Input :
- 90 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
- Voltage - Output 1 :
- 36V