LS05-26B12R3
- Manufacturer Part Number:
- LS05-26B12R3
- Manufacturer/Brand:
- Mornsun America, LLC
- Part of Description:
- OPEN FRAME AC DC CONVERTERS 1 OU
- Manufacturer :
- Mornsun America, LLC
- Product Category :
- AC DC Converters
- Applications :
- Household Appliances, ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CE, EN
- Current - Output (Max) :
- 420mA
- Efficiency :
- 78%
- Features :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (With Derating)
- Package / Case :
- 6-SIP Module
- Power (Watts) :
- 5 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 1.32" L x 0.51" W x 0.68" H (33.5mm x 13.0mm x 17.2mm)
- Standard Number :
- 60335-1; 62368-1
- Type :
- Enclosed
- Voltage - Input :
- 90 ~ 528 VAC, 100 ~ 745 VDC
- Voltage - Output 1 :
- 12V