BPH1-14-00
- Manufacturer Part Number:
- BPH1-14-00
- Manufacturer/Brand:
- Cita Technologies, LLC.
- Part of Description:
- AC/DC CONVERTER 14V 1W
- Manufacturer :
- Cita Technologies, LLC.
- Product Category :
- AC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CB, cURus
- Current - Output (Max) :
- Efficiency :
- 70%
- Features :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 70°C
- Package / Case :
- 7-DIP Module
- Power (Watts) :
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 1.10" L x 0.92" W x 0.55" H (27.9mm x 23.2mm x 14.0mm)
- Standard Number :
- Type :
- Enclosed
- Voltage - Input :
- 100 ~ 375 VAC
- Voltage - Output 1 :
- 14V