ECL15UT03-P
- Manufacturer Part Number:
- ECL15UT03-P
- Part of Description:
- AC/DC CONVERTER 5V +/-15V 15W
- Current - Output (Max) :
- 2A, 150mA, 150mA
- Efficiency :
- 81%
- Number of Outputs :
- 3
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 70°C (With Derating)
- Package / Case :
- 7-DIP Module
- Power (Watts) :
- 15 W
- Size / Dimension :
- 2.44" L x 1.21" W x 0.96" H (62.0mm x 30.7mm x 24.4mm)
- Voltage - Input :
- 85 ~ 264 VAC
- Voltage - Output 1 :
- 5V
- Voltage - Output 2 :
- 15V