LS05-K3B12SS
- Manufacturer Part Number:
- LS05-K3B12SS
- Manufacturer/Brand:
- Mornsun America, LLC
- Part of Description:
- AC/DC CONVERTER 12V 4W
- Manufacturer :
- Mornsun America, LLC
- Product Category :
- AC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CE
- Current - Output (Max) :
- 330mA
- Efficiency :
- 75%
- Features :
- Adjustable Output
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (With Derating)
- Package / Case :
- 4-SIP Module
- Power (Watts) :
- 4 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 0.64" L x 0.37" W x 0.72" H (16.1mm x 9.5mm x 18.2mm)
- Standard Number :
- Type :
- Enclosed
- Voltage - Input :
- 85 ~ 305 VAC, 70 ~ 430 VDC
- Voltage - Output 1 :
- 12V