AMEL5-12SAZ
- Manufacturer Part Number:
- AMEL5-12SAZ
- Part of Description:
- AC/DC CONVERTER 12V 5W
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CB, CE, cURus
- Current - Output (Max) :
- 420mA
- Efficiency :
- 76%
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 95°C (With Derating)
- Package / Case :
- 4-DIP Module
- Power (Watts) :
- 5 W
- Size / Dimension :
- 2.03" L x 1.11" W x 0.70" H (51.5mm x 28.3mm x 17.8mm)
- Standard Number :
- Type :
- Enclosed
- Voltage - Input :
- 90 ~ 305 VAC, 130 ~ 430 VDC
- Voltage - Output 1 :
- 12V