LD15-23B05R2-M
- Manufacturer Part Number:
- LD15-23B05R2-M
- Manufacturer/Brand:
- Mornsun America, LLC
- Part of Description:
- ENCLOSED AC DC CONVERTERS 1 OUTP
- Manufacturer :
- Mornsun America, LLC
- Product Category :
- AC DC Converters
- Applications :
- Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
- Approval Agency :
- CB, CE, cURus, UL
- Current - Output (Max) :
- 3A
- Efficiency :
- 85%
- Features :
- Universal Input
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (With Derating)
- Package / Case :
- 5-DIP Module, 4 Leads
- Power (Watts) :
- 15 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 1.87" L x 1.06" W x 0.93" H (47.6mm x 26.8mm x 23.5mm)
- Standard Number :
- 60335-1; 60601-1; 62368-1
- Type :
- Enclosed
- Voltage - Input :
- 85 ~ 305 VAC, 100 ~ 430 VDC
- Voltage - Output 1 :
- 5V