LD15-23B09R2-M
- Manufacturer Part Number:
- LD15-23B09R2-M
- Part of Description:
- ENCLOSED AC DC CONVERTERS 1 OUTP
- Approval Agency :
- CB, CE, cURus, UL
- Current - Output (Max) :
- 1.67A
- Efficiency :
- 85%
- Features :
- Universal Input
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 15 W
- Size / Dimension :
- 1.87" L x 1.06" W x 0.93" H (47.6mm x 26.8mm x 23.5mm)
- Standard Number :
- 60335-1; 62368-1
- Voltage - Input :
- 85 ~ 305 VAC, 100 ~ 430 VDC
- Voltage - Output 1 :
- 9V