LD15-23B24R2-M
- Manufacturer Part Number:
- LD15-23B24R2-M
- Part of Description:
- ENCLOSED AC DC CONVERTERS 1 OUTP
- Approval Agency :
- CB, CE, cURus, UL
- Current - Output (Max) :
- 625mA
- Efficiency :
- 87%
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (With Derating)
- Package / Case :
- 6-DIP Module, 4 Leads
- Power (Watts) :
- 15 W
- Size / Dimension :
- 2.06" L x 1.07" W x 0.94" H (52.4mm x 27.2mm x 24.0mm)
- Standard Number :
- 60335-1; 60601-1; 62368-1
- Voltage - Input :
- 85 ~ 305 VAC, 100 ~ 430 VDC
- Voltage - Output 1 :
- 24V