IRM-02-3.3S
- Manufacturer Part Number:
- IRM-02-3.3S
- Manufacturer/Brand:
- MEAN WELL USA Inc.
- Part of Description:
- AC/DC CONVERTER 3.3V 2W
- Manufacturer :
- MEAN WELL USA Inc.
- Product Category :
- AC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CB, CE, cURus, TUV
- Current - Output (Max) :
- 600mA
- Efficiency :
- 66%
- Features :
- Universal Input
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 85°C (With Derating)
- Package / Case :
- 24-SMD Module, 14 Leads
- Power (Watts) :
- 2 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 1.33" L x 0.87" W x 0.63" H (33.7mm x 22.2mm x 16.0mm)
- Standard Number :
- Type :
- Enclosed
- Voltage - Input :
- 85 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC
- Voltage - Output 1 :
- 3.3V