KWS25A-24
- Manufacturer Part Number:
- KWS25A-24
- Part of Description:
- AC/DC CONVERTER 24V 25W
- Current - Output (Max) :
- 1.1A
- Efficiency :
- 88%
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 85°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 25 W
- Size / Dimension :
- 2.50" L x 1.00" W x 1.14" H (63.5mm x 25.4mm x 29.0mm)
- Voltage - Input :
- 85 ~ 265 VAC, 120 ~ 370 VDC
- Voltage - Output 1 :
- 24V