RAC05-24SK
- Manufacturer Part Number:
- RAC05-24SK
- Part of Description:
- AC/DC CONVERTER 24V 5W
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CE, cURus
- Current - Output (Max) :
- 210mA
- Efficiency :
- 84%
- Features :
- Universal Input
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 70°C (With Derating)
- Package / Case :
- 5-DIP Module
- Power (Watts) :
- 5 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 1.00" L x 1.00" W x 0.65" H (25.4mm x 25.4mm x 16.5mm)
- Voltage - Input :
- 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
- Voltage - Output 1 :
- 24V