CB10LH224M
Manufacturer Part Number:
CB10LH224M
Manufacturer/Brand:
TE Application Tooling
Part of Description:
TRIMMER 220K OHM 0.15W PC PIN
Manufacturer :
TE Application Tooling
Product Category :
Trimmer Potentiometers
Adjustment Type :
Side Adjustment
Mounting Type :
Through Hole
Number of Turns :
1
Power (Watts) :
0.15W
Product Status :
Active
Resistance :
220 kOhms
Resistive Material :
Carbon
Size / Dimension :
Rectangular - 0.425" x 0.386" Face (10.80mm x 9.80mm)
Temperature Coefficient :
±500ppm/°C
Termination Style :
PC Pins
Tolerance :
±20%