3142W201P
Manufacturer Part Number:
3142W201P
Manufacturer/Brand:
TE Application Tooling
Part of Description:
TRIMMER 200 OHM 0.15W J LEAD TOP
Manufacturer :
TE Application Tooling
Product Category :
Trimmer Potentiometers
Adjustment Type :
Top Adjustment
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Turns :
1
Power (Watts) :
0.15W
Product Status :
Obsolete
Resistance :
200 Ohms
Resistive Material :
Cermet
Size / Dimension :
Rectangular - 0.177" x 0.157" Face (4.50mm x 4.00mm)
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Termination Style :
J Lead
Tolerance :
±25%