3309W-1-504
Manufacturer Part Number:
3309W-1-504
Part of Description:
TRIMMER 500KOHM 0.5W PC PIN SIDE
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Product Status :
Obsolete
Resistance :
500 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.354" x 0.433" Face (9.00mm x 11.00mm)
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Tolerance :
±25%