PT10LH01-253B2020
Manufacturer Part Number:
PT10LH01-253B2020
Part of Description:
PT10LH 50K Log Slot Side Adj RoH
Adjustment Type :
Side Adjustment
Power (Watts) :
0.07W
Resistance :
25 kOhms
Size / Dimension :
Round - 0.406" Dia x 0.476" H (10.30mm x 12.10mm)
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±20%