3059L-1-100M
Manufacturer Part Number:
3059L-1-100M
Part of Description:
TRIMMER-1 1/4IN RECT MT CERMET
Mounting Type :
Panel Mount, Wire Leads
Power (Watts) :
1W
Resistance :
10 Ohms
Resistive Material :
Cermet
Size / Dimension :
Rectangular - 0.315" x 0.190" Face (8.00mm x 4.83mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination Style :
Wire Leads
Tolerance :
±10%