Y4069100R000J0L
- Manufacturer Part Number:
- Y4069100R000J0L
- Manufacturer/Brand:
- Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
- Part of Description:
- TRIMMER 100OHM 0.25W PC PIN SIDE
- Manufacturer :
- Product Category :
- Trimmer Potentiometers
- Adjustment Type :
- Side Adjustment
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Turns :
- 21
- Power (Watts) :
- 0.25W, 1/4W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 100 Ohms
- Resistive Material :
- Metal Foil
- Size / Dimension :
- Rectangular - 0.420" x 0.170" Face (10.67mm x 4.32mm)
- Temperature Coefficient :
- ±10ppm/°C
- Termination Style :
- PC Pins
- Tolerance :
- ±5%