3313S-1-304E
Manufacturer Part Number:
3313S-1-304E
Manufacturer/Brand:
Bourns Inc.
Part of Description:
TRIMMER - SMD 3MM SQ ST CERMET
Manufacturer :
Bourns Inc.
Product Category :
Trimmer Potentiometers
Adjustment Type :
Side Adjustment
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Turns :
1
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Product Status :
Active
Resistance :
300 kOhms
Resistive Material :
Cermet
Size / Dimension :
Rectangular - 0.142" x 0.159" Face (3.61mm x 4.05mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination Style :
J Lead
Tolerance :
±20%