3314J-1-304E
Manufacturer Part Number:
3314J-1-304E
Part of Description:
TRIMMER 300KOHM 0.25W J LEAD TOP
Adjustment Type :
Top Adjustment
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
300 kOhms
Size / Dimension :
Square - 0.177" x 0.177" Face (4.50mm x 4.50mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±20%