T73YE204KT20
Manufacturer Part Number:
T73YE204KT20
Manufacturer/Brand:
Vishay Sfernice
Part of Description:
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
Manufacturer :
Vishay Sfernice
Product Category :
Trimmer Potentiometers
Adjustment Type :
Top Adjustment
Mounting Type :
Through Hole
Number of Turns :
1
Power (Watts) :
0.45W
Product Status :
Active
Resistance :
200 kOhms
Resistive Material :
Cermet
Size / Dimension :
Rectangular - 0.276" x 0.260" Face (7.00mm x 6.60mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination Style :
PC Pins
Tolerance :
±10%