3345P-1-203
Manufacturer Part Number:
3345P-1-203
Part of Description:
TRIMMER 20K OHM 1W PC PIN TOP
Product Category :
Trimmer Potentiometers
Power (Watts) :
1W
Resistance :
20 kOhms
Resistive Material :
Wirewound
Size / Dimension :
Round - 0.450" Dia (11.43mm)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Termination Style :
PC Pins
Tolerance :
±5%