3312J-1-204E
Manufacturer Part Number:
3312J-1-204E
Part of Description:
TRIMMER 200K OHM 0.1W J LEAD TOP
Adjustment Type :
Top Adjustment
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Resistance :
200 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.110" x 0.098" Face (2.80mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±20%