SMUA201PET
Manufacturer Part Number:
SMUA201PET
Part of Description:
TRIMMER 200OHM 0.125W J LEAD TOP
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Product Status :
Obsolete
Resistance :
200 Ohms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.134" x 0.126" Face (3.40mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±20%