SMUA102PET
Manufacturer Part Number:
SMUA102PET
Manufacturer/Brand:
Ohmite
Part of Description:
J-HOOK, CROSS-SLOT, TOP ADJUST
Manufacturer :
Ohmite
Product Category :
Trimmer Potentiometers
Adjustment Type :
Top Adjustment
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Turns :
1
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Product Status :
Active
Resistance :
1 kOhms
Resistive Material :
Cermet
Size / Dimension :
Square - 0.134" x 0.126" Face (3.40mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination Style :
J Lead
Tolerance :
±20%