TS53YJ105MR10
Manufacturer Part Number:
TS53YJ105MR10
Manufacturer/Brand:
Vishay Sfernice
Part of Description:
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
Manufacturer :
Vishay Sfernice
Product Category :
Trimmer Potentiometers
Adjustment Type :
Top Adjustment
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Turns :
1
Power (Watts) :
0.04W
Product Status :
Active
Resistance :
1 MOhms
Resistive Material :
Cermet
Size / Dimension :
Square - 0.197" x 0.197" Face (5.00mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination Style :
J Lead
Tolerance :
±20%