3361S-1-201GLF
Manufacturer Part Number:
3361S-1-201GLF
Part of Description:
TRIMMER 200 OHM 0.5W GW SIDE ADJ
Adjustment Type :
Side Adjustment
Mounting Type :
Surface Mount
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
200 Ohms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.264" x 0.290" Face (6.71mm x 7.37mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination Style :
Gull Wing
Tolerance :
±10%