T7YA474MT20
Manufacturer Part Number:
T7YA474MT20
Manufacturer/Brand:
Vishay Sfernice
Part of Description:
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
Manufacturer :
Vishay Sfernice
Product Category :
Trimmer Potentiometers
Adjustment Type :
Top Adjustment
Mounting Type :
Through Hole
Number of Turns :
1
Power (Watts) :
0.13W
Product Status :
Active
Resistance :
470 kOhms
Resistive Material :
Cermet
Size / Dimension :
Round - 0.276" Dia (7.00mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination Style :
PC Pins
Tolerance :
±20%