PT10MV10-473A2020
Manufacturer Part Number:
PT10MV10-473A2020
Part of Description:
POT 47K OHM LINEAR
Adjustment Type :
Top Adjustment
Power (Watts) :
0.15W
Resistance :
47 kOhms
Size / Dimension :
Round - 0.406" Dia (10.30mm)
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±20%