M43P502KB40
- Manufacturer Part Number:
- M43P502KB40
- Part of Description:
- TRIMMER 5K OHM 0.75W PC PIN SIDE
- Power (Watts) :
- 0.75W, 3/4W
- Resistance :
- 5 kOhms
- Size / Dimension :
- Rectangular - 0.252" x 0.189" Face (6.40mm x 4.80mm)
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Tolerance :
- ±10%